| agirll a întrebat:

De cateva zile a inceput sa ma doara maseaua, asa ca ieri m-am dus la un stomatolog care mi-a spus ca amandoua masele de pe partea dreapta sunt afectate. Mi-a curatat maselele iar apoi mi-a pus ceva ca sa imi omoare nervul, iar pana data viitoare cand voi veni la el sa nu mananc in acea parte. De aseara pana azi nu m-a mai durut dar mi-a picat dintr-una ceea ce trebuia sa omoare nervul. Acum nu ma doare, iar peste aprox o saptamana (6 zile) am din nou programare. Acum nu stiu ce sa fac..sa astept pana data viitoare, sau sa ma duc? Eu m-am gandit sa il sun doar daca ma doare. vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este INDICAT să-l suni ACUM şi să-i spui că ţi-a căzut o plombă temporară pentru ca să te programeze cât mai repede ( pentru ca să-ţi pună alt pansament şi altă plombă temporară acolo de unde a căzut )!
Dacă nu, atunci vor intra resturi de mâncare şi se va infecta sad

Toate cele bune.

| UnPisic a răspuns:

Nu pot sa iti raspund concret la nimic dar stiu ca si mie mi-a pus odata ceva la nerv sa il omoare si dupa ce a durut cateva ore n-am mai simtit nimic. (Iar daca nervul s-a distrus poate de-aia nu mai simti nimic. Eu zic sa astepti, dar totusi sa nu mananci pe partea aia.) E doar o sugestie, bafta! ^^

| agirll explică (pentru UnPisic):

Multumesc pentru sfat! happy