| gomen a întrebat:

De câteva zile ma tot trezesc cu urechile înfundate, parca lipite, cu dureri si înțepături in gat, cu buzele uscate, cu urdori destul de multi. Restul îmi trec după ce ma trezesc din pat, dar urechile tot înfundate sunt, pana mai pe la ora 3-4 se desfund, sau așa am impresia. Sau când ma trag in jos de ureche, aud perfect. Când eram mica aveam probleme cu gatul, cu faringele sau cu laringele nu mai stiu sigur. Si sincera sa fiu, nu beau foarte multe lichide, pur si simplu nu îmi este sete. Poate să fie si din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdrianTzar a răspuns:

Ar trebui să consulți un ORL-ist, după cum foarte bine spune atenționarea la intrebarile ne natură medicală.

| gomen explică (pentru AdrianTzar):

Am fost si mi-a făcut spălături ca aveam dopuri de cerumen. Dar la mine e ceva cam ciudat, adică fac foarte des dopurile astea. Merg 1 data pe luna la ORL, mi se pare ca merg prea des.

| FloryTrandafir a răspuns:

Trebuie sa bei mai multe lichide indiferent ca ție sete sau nu. Sti vorba aia "pentru sanatatea dumneavoastra consumați zilnic mininum doi litri de apa pe zi"
Nici eu nu consum si ma trezesc si eu cu urechile infundate si gura uscata. Consulta pentru orice caz un ORL. Ma gândesc sa nu te fi tras si curentul. Sanatate multa!

| Marius00E a răspuns:

Trebuie sa bei cat mai multe lichide.