| BambiSd a întrebat:

De ce atunci cand ma trezesc dimineata am un fel de mazga alba pe dinti, pe limba si pe cerul gurii? Vreau sa spun ca ma spal pe dinti inainte sa ma culc, ma spal dupa fiecare masa si ma spal si atunci cand ma trezesc, si totusi in permanenta cand ma scol am acel lichid in gura! Cum scap de el si din ce motiv apare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Poate fi candida( o ciuperca) sau o flora bacteriana. Pentru un rezultat concret trebuie o proba de analiza si apoi iti da antibiograma. Poti incerca sa folosesti apa de gura care este bacteriostatica, insa daca e vorba de candida trebuie un tratament de specializat. Nu lua antibiotic dupa ureche.

1 răspuns:
| Dudulina1812 a răspuns:

Asa patesc si eu dar doar pe dinti. Daca esti alba pe limba esti racit si pe cerul gurii sincer nu am mai auzit