| anonim_4396 a întrebat:

De ce simt uneori ca uit lucruri? Adica merg pe strada si sunt foarte dezorientat parca sunt o placinta. Cum fac sa scap de asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate ești cu moralul la pământ, de aici și lipsa ta de concentrare.
Uite ceva frumos de citit (mici sfaturi):
http://despreorice.com/13-metode-prin-care-poti-sa-ti-ridici-moralul/

| anamariarot a răspuns:

Probabil esti genul de persoana care viseaza cu ochii deschisi. Incearca sa te concentrezi pe prezent, altfel simti ca esti picat din cer laughing

| christall a răspuns:

Poate de la oboseala, stres. Se intampla sa uiti, e omeneste. Atata timp cat nu simti tu ca e grav e ok. Daca tu simti ca nu e ceva minor si ai nevoie de doctor du-te la un consult!

| TimSem a răspuns:

Doar simți sau chiar uiți lucruri? Ar trebui să fi mai alert cu privire la ce se întâmplă în jurul tău, fii atent la detalii. De visat fă-o doar când ești în camera ta, în pat happy