| alymitu a întrebat:

Hei, TPU! De curand mi-au aparut niste bubite rosii pe burta si pe spate. Nu ma mananca, dar am observat ca se inmultesc. Mentionez ca nu am nici temperatura, nici dureri de cap, insa gatul este rosu. Aveti idee ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Daca nu e vorba de o alergie la un animit aliment(vezi si tu ce ai consumat in ultima vreme)poate fi din cauza transpiratiei.In acest caz, poarta tricouri lejere care sa permita pielii sa respire.

4 răspunsuri:
| Jokyo a răspuns:

Este un tip de ciuperca care se poate raspandi si pe piept daca te-a aparut pe gat eu asa am patit si din pacate ele au devenit maro si nu pot scapa de ele sad te-as sugera sa te duci la medicul de familie cat mai repede sau la un spital sa nu patesti ca mine!

| alymitu explică (pentru Jokyo):

Nu mi-au aparut pe gat. Prima oara au aparut pe spate, apoi au aparut si pe burta. Insa pe gat nu am. Multumesc oricum :*

| Jokyo a răspuns:

Eu te-am zis zona in care mi-au aparut mie oricum ar fi bine sa consulti un doctor!

| Tomy2000 a răspuns:

Hei prietene, si eu am patit asa, dar am fost la un medic si a spus ca se imtampla la pubertate, e un caz rar, stai linistit ca o sa-ti treaca happy