| Panteraa a întrebat:

De dimineață când am suflat nasul a ieșit un cheag de sânge și acum mai și scuip, dar câte puțin nu în cantități mari. Ați pățit? Stiti poate ce este? Mi-a și întârziat menstruația 3 zile deja, nu știu dacă are legătură, iar acum aproximativ o luna, fix când am avut ultima menstruație, am fost foarte răcită și am luat prafuri din alea care se dizolva în apa. Nu știu dacă are legătură tot ce v-am zis, dar am spus ca poate știți ceva. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

E posibil sa ai o problema de coalgulare destul de naspa
care poate sa se manifeste prin atac cerebral (un atac cerebral tipic este un cheag care blocheaza sangele in creier)

eu m-as duce la doctor, mi se pare destul de naspa RAU!

| WhiteLife a răspuns:

Da, s-ar putea sa ai ceva probleme de coagulare. Nu ai luat in ultimul timp ceva vitamine (K) sau alte suplimente? Ar trebui sa te duci cat mai curand la medicul de familie, pentru că dacă ai ceva, vei avea nevoie de un tratament.