| Schumaher98 a întrebat:

Hei TPU, de vreo 2 saptamani nu ma pot odihni deloc in sensul ca nu pot dormi cat organismul are nevoie. Adica adorm cand imi e somn instant, dar ma trezesc in fiecare dimineata la aceeasi ora (7-8) indiferent la ce ora ma culc. Sunt o persoana mai stresata de fel si tin sa precizez ca in trecut am suferit de tulburari anxioase. Ceva sfaturi, idei, pareri? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa mergi la psihiatru si sa te tratezi. Pentru binele tau. Efectele negative au rămas în prezent.

| Aube a răspuns:

Daca te trezesti la ora fixa, e bine. Dar spui ora 7 sau 8. Mi se pare ca te culci foarte tarziu, daca nu dormi destul si organismul nu se odihneste. Culca-te si tu la ore normale.

| jorjet68 a răspuns:

Esti la menopauza

| Ravenous a răspuns:

De regula problemele din viata de zi cu zi iti poate afecta somnul. Incearca sa iti rezolvi problemele si poti dormi linistit/a.
Poate incearca sa asculti muzica relaxanta inainte de culcare sau bea ceai de musetel. Uleiul esential de lavanda calmeaza. Poate cateva picaturi pe perna sa simti usor aroma de lavanda te va ajuta.