| PăvălucăIustina a întrebat:

☺E urgent! Am folosit o mască anti cosuri si am facut niste başici mici (ca si cosurile ) si pleoapele mi s-au umflat foarte tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RaduMihaiRadu a răspuns:

2 explicatii:
1. Ai facut reactie alergica. Clateste cu foarte multa apa pe zona afectata. Daca ai, ia o pastila AERIUS sau ceva contra alergiilor
2. Verifica data de expirare a produsului

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti alergica la unul din produsele mastii respective!
Mergi la farmacie si cumpara un antihistaminic: claritine sau zirtec

| CuriousStuff a răspuns:

Du-te la dermatolog, ia si masca cu tine.

| BlackRose03 a răspuns:

E posibil ca in acea masca sa fie un ingredient la care esti alergica.