| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, eu sunt virgina, asta e a3-a luna de întârziere a ciclului. Menționez ca nu am nici macar un an de la prima. Stiu ca am un chist pe un ovar si imi e frica sa nu se fi întâmplat ceva pe acolo.Este normal? Sau este cazul sa ma îngrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| vampyremisa a răspuns:

Avand in vedere faptul ca in primii ani menstruatia nu este regulata, se mai intampla sa fie perioade fara ovulatie si/sau fara menstruatie. luand in considerare istoricul personal de chist ovarian, recomand sa mergi la ginecolog oricand ai griji. (contrar ceea ce spun unii, un consult ginecologic se poate face si fetelor virgine, nu doar celor care au intretinut relatii sexuale).