| andreea567890123 a întrebat:

Ieri aveam 60.6 kg si azi am 61.6 si nu inteleg cum. Nu am mâncat foarte mult deloooc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu faci miscare si tot ce maninci sau si apă daca bei se depune.

| Wr3nch a răspuns:

Da, dar poate ai baut apa sau nu ai mers la baielaughing

| LPCTSTR a răspuns:

De mancat ai mancat, n-ai uitat ca esti 70% apa? Sau ca mai ai si materie fecala in tine?
Se pare ca nu stii regula de aur ca sa constientizezi ingrasarea: daca ai cu 2 kg in plus, clar incepi sa te ingrasi, daca 2 in minus, incepi sa slabesti; un kg in plus este mancarea, materia fecala si apa din tine, variabile pentru care nici n-ar trebui sa acorzi atentie,
Deci, daca maine-poimaine vezi 2-3 kg in plus, clar te ingrasi, nu 1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o groaza de factori de care trebuie sa tii cont daca vrei sa-ti ti evidenta greutatii:
-Cantareste-te in fiecarez zi la aceeasi ora
-Fa-o dimineata, dupa ce ai fost la toaleta si fara haine pe tine. Seara e normal sa fii mai grea decat dimineata. Doar dimineata, cand ai stomacul gol, iti poti afal adevarata greutate.
-Inainte de menstruatie poti retine apa sau poate pur si simplu ai probleme cu retinerea de apa sau balonarea.
-Poate ai dereglari hormonale
-Asigura-te ca ai avut scaun
-Poate ai baut prea multa apa inainte sa te cantaresti

Răspuns utilizator avertizat
| skull12 a răspuns:

Nu ai mancat deloc sau ai mancat, dar putin?