| tigexstef a întrebat:

Ieri dimineata mi-a aparut herpes pe buza superioara. Am dat cu crema de galbenele. De cand mi-a aparut am stat cu crema de galbenele pe el, dar nu a trecut. Stiti cum sa fac sa dispara pana maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pana maine nu-l poti face sa dispara, dar in 2 zile scapi de el, in timp ce il acoperi.
Iti poti cumpara de la farmacie un plasture special pentru herpes, care costa intre 3 si 5 lei. In 2 zile va disparea, dar trebuie sa-l schimbi de 3 ori pe zi.
BAFTA!

| SuneteDeChitara a răspuns:

Nu ai cum să îl faci să dispară până mâine. Mergi la farmacie şi cumpără Aciclovir. În 2-3 zile îţi va dispărea.