| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU, imi cade parul foarte tare, tatal e chel, eu am 22 de ani, tatalui i-a cazut parul de pe scalp, in parti are par, mie mi se rareste si pe parti, peste tot e rar in egala masura dar nu vizibil (inca), de ce? Am fost la dermatolog, au spus ca e calvitie genetica, dar nu inteleg de ce se rareste peste tot la fel, inca am linia parului dreapta dar e tot mai rar atat pe scalp cat si pe margini (repet, inca nu e atat de rar incat sa se observeca imi cade)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poti sa iei proscar si sa l zdrobesti apoi sa ti dai cu el în cap în acele zone. Acționează la nivel local.
E bine sa l pui intr o soluție. Încearcă si minoxidil

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Incearca Alepecin.
C1 opreste caderea parului, dar iti provoaca matreata, fiindca e destul de puternic.
Poti incepe prin a folosi A3 (anti matreata), iar dupa ce ti se obisnuieste pielea cu samponul, sa treci si la C1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evoluția asta e genetica nu ai cum sa o încetinești nici măcar cu minodixil încearcă totuși sa eviți stresul pe cât posibil.