| vinoACASAcuMINE a întrebat:

Hei Tpu...In ultima saptama mi-au aparut niste bubite pe fata si acum incep sa imi apara pe nas... Ce credeti ca se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ești in perioada de pubertate așa ca nu ai motiv de îngrijorare. De acum vor apărea multe schimbări ale corpul tău.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câți ani ai? Poate ești in perioada de pubertate. Daca ai trecut de acea perioada, poți sa fi făcut acele bubițe de la praf sau de la un mediu neigienic.

| vinoACASAcuMINE explică (pentru anonim_4396):

Am 13.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Deci ești in perioada de pubertate așa ca nu ai motiv de îngrijorare. De acum vor apărea multe schimbări ale corpul tău.

| Alexandracalinciucmonalisaalexandraminecraft a răspuns:

Este varsta la care incepe pubertatea, mai exact iti vor aparea cosuri pe toata fata sau chiar si mai putin.

| Hg_Iulis_2000 a răspuns:

Se numeste PUBERTATE!