| Ioana1985 a întrebat:

M-am apucat de regim de vreo 2-3 saptamani,am si rezultate dar in schimb ma simt groaznic. Intr-adevar nici n-am prea respectat-o,adica nu am un meniu foarte echilibrat,poate chiar deloc. De exemplu nu prea mananc,desi nici nu imi e prea foame dar mai mananc ciocolata etc etc, nu mananc deloc ok, ma simt mai mereu ametita, am dureri de cap si de la un timp imi simt ochii foarte obositi din cauza ca stau prea mult in casa cu ochii in calculator/telefon, mi s-au aducat toate acum si ma simt groaznic.Am cautat pe internet dar nu prea am gasit nimic, sper ca o sa puteti sa o faceti voi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de un deficit de ceva, este posibil sa fie vorba de magneziu.
Incearca sa iei pentru o perioada niste multivitamine si sa iti reglezi mesele.

| Madalina_Alina_2000 a răspuns:

Pai.daca vrei sa slabesti si sa ai un stil de viata sanatos, te sfatuiesc sa faci sport (nu neaparat la sala; alergat, exercitii gen abdomene, genoflexiuni, flotari si asa mai departe), sa mananci multe fructe si legume dar nu exclude carnea si lactatele(sunt proteine de care are nevoie organismul) si.ce sa mai zic..sa nu mai stai asa mult in fata calculatorului sau in fata telefonului.fa o plimbare prin parc, mai iesi cu prieteniii. Sper ca te-am ajutat!winking