| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy m-am lovit la cap acum cateva ore si dupa lovitura nu am simtit nimic, dar dupa 10-15 min a inceput sa ma doara capul, dar nu tare si pe parcursul zilei a inceput sa ma doara tot mai tare, este o durere destul de severa si pulsatila si simt asa ca mi se umlfa capul, ma doare tot capul, inclusiv tamplele si simt ca porneste din zona cefei (locul loviturii) am luat un algocalmin intreg dar nu mi-a trecut numai 10 min si dupa m-a luat fffff rau, acum m-a lasat ff putin si acum iar m-a luat! Nu stiu ce sa fac! Nu mai pot sta cu durerea asta! Ce credeti ca e de făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Du-te la medic rapid.

| wildthing a răspuns:

Cred ca ar trebui sa suni la 112 si sa-i prezinti situatia persoanei care preia apelul. Cere-i indrumare. Intreab-o daca ar trebui sa mergi la urgente sau sa vina o salvare sa te ia, pentru ca nu-i de gluma cu loviturile la cap.

| Vântulalb a răspuns:

Sa lasi TPU si sa mergi la urgente. Chema ambulanta spunand ca te-ai lovit. Nu pentru durere. Loviturile la cap sunt periculoase. Cu atat mai mult la ceafa.

| Julia1188 a răspuns:

Mergi la Urgente pentru investigatii.