| Suzy112 a întrebat:

Hei, TPU, mai am inca o problema care a aparut recent.
Problema este ca a inceput sa ma doara vulva stanga si parca am o umflatura mica la vulva inspre anus (nu imi este rusine sa zic asta), de fiecare data cand ma asez incepe sa ma doara si nu stiu din ce cauza este asta. As putea mentiona ca in urma cu o saptamana am avut relatii intime cu un baiat (nu e prima data) dupa un an de pauza, poate fi din aceasta cauza sau este altceva?
La ginecolog nu vreau sa ma duc, mai intai as vrea sa vad parerile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Poate fi si de la contact. Protejeaza zona dureroasa si asteapta cateva zile. Daca nu trece, mergi la ginecolog.

| Suzy112 explică (pentru SkyPilot):

Cum ar trebui sa protejez zona?

| Eduard619 a răspuns:

Noi chiar nu te putem ajuta cu nimic aici, pot fi diverse si diverse cauze pentru durerea ta.Cel mai bine este sa consulti un ginecolog, el iti va spune ce este mai bine pentru tine.