| stefaniastefi a întrebat:

Mi s-a umflat o masea. A inceput sa se umfle de ieri si acum e mai umflata. Am luat antibiotic (Augumentin), paracetamol și Nurofen. Are si puroi. Acum nu ma mai doare, dar vroiam sa stiu, pana maine la ora 10:00 se poate dezumfla? Stiti leacuri babesti? laughing)))
Cu medicamentele nu se dezumfla si ma gandeam ca sunt alte solutii.
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te la dentist ca nu e scump sa repari o carie, mai incolo o sa fie mai mult de lucru la ea

| dannyel86 a răspuns:

Antibioticele nu isi fac efectul instantaneu, asa cum crezi sau vrei tu. Faptul ca nu se mai umfla si nu te mai doare e un semn ca medicamentele dau rezultate. Augumentin se administreaza pe o perioada ceva mai lunga, nu doar o singura zi. Stomatologul va vedea infectia si tot antibiotice iti va recomanda. Astfel ca, te sfatuiesc sa continui cu Augumentin pana trece infectia si apoi sa mergi la stomatolog sa vada ce metode se impun de aplicat danturii tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la farmacie sa ceri ampicilina ( asta daca nu esti alergic la ea ). Trebuie reteta, dar depinde de farmacist. Si eu am avut probleme la masea si a dat fara reteta.

| turdabogdana a răspuns:

Cel mai potrivit ar fi sa mergi la dentist. si mie mi s-a intamplat sa mi se umfle maseaua