| anonim_4396 a întrebat:

Mie nu mi se decaloteza penisul.
Adică dacă trag de pielita cand este in stare flasca pot sa trag mult de ea, aproape il decalotez de tot însă imi este frica pentru ca preptul sau ata nu stiu ce este se întinde foarte rau si nu vreau sa fortez ca am auzit ca daca fortez se poate bloca de tot.
Cand este in stare erecta nu mi se decaloteza singur, decat foarte putin. Daca trag eu de el, nu pot sa il scot atât de mult ca atunci cand este penisul flasc pentru ca ma doare.
Am fost la un doctor (nu urolog) si mi-a spus că nu am fimoza dar cică sa ma duc sa cumpăr un unguent care se numeste kanamicina oftalmic si dupa ce ma spăl sa dau in jurul capului penisului si sa trag.
Acuma voi ce ziceți?
Este bine sa fac asa sau?
Sa ma duc la un alt medic?
Dacă da Ce medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt medic urolog. Vorbesc din experiența mea personală.
Nu vorbesc să forțezi extrem. ci în limite rezonabile.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca am auzit ca daca fortez se poate bloca de tot.
Nu se blochează. Cu unguent.
Iar după ce l-ai decalotat, este acolo un șanț. Să îk cureți bine, pe toate părțile, că acolo se adună murdărie și o ciupercă albă, se numește balanită.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Deci nu se blochează?
Sa incerc cand este in stare fleasca sau erecta sa decalotezi?
Si este bun unguentul?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e bun.
Nu se blochează, că dacă tragi, revine cum a fost.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Spuneti asta pentru ca stiti?
Adică sunteti doctor urolog?
Pentru ca am citit ceva pe net ca daca fortezi poti sa faci parafimoza, de asta va intreb!

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt medic urolog. Vorbesc din experiența mea personală.
Nu vorbesc să forțezi extrem. ci în limite rezonabile.