| Denisa730 a întrebat:

Nu mi-a mai venit mentruatia din 14 august. Eu cred ca ar putea fi din cauza stresului si schimbarea programului pentru ca a inceput scoala. Mentionez ca am 14 jumate si nu mi-am inceput viata sexuala. Ar trebui sa vad un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da,du-te la ginecolog, o sa ti faca niste analize de sange si eventual echografie pe burtica ca la gravide, fiind virgina nu iti face ca la fetele care si-au inceput viata sexuala.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

E normal sa ti vina menstruatia neregulat. Neregulat inseamna ca uneori sa ti vina la 15 zile, alte ori la 25 de zile, nu iti vine de fiecare dată la 25 de zile. Zilele se numără de la prima zi de menstruatie din luna, până la următoarea prima zi de menstruatie, din următoarea lună. Ciclul se reglează de abia dupa 20 de ani.