| lidia.salcam a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac! Copilul meu se trezeste noaptea in somn si plange si e speriat. Nu, nu e vorba de spasmul hohotului de plans deoarece e constient. Se trezeste si spune ca vede gandaci, paianjeni si plange. Probabil are niste cosmaruri care par reale. Nu se uita la nimic nepotrivit pentru varsta lui de 4 ani. Nici acces la ecrane nu prea are. Ca sa spun ca cineva l-ar fi speriat cu vreun gandac sau paianjen nu, doar a vazut pe strada si am vorbit despre ele. Adica are cunostinte si stie cum arata aceste insecte.

Totusi, e o problema ca nu reuseste sa se odihneasca din cauza acelor vise. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mesaj privat.

| Celcestietot a răspuns:

Probabil ca demonii sunt cauza.

| Donsavas a răspuns:

Mergi cu el la psihiatrie pediatrica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Donsavas):

Nu știu dacă e cazul să meargă așa departe cu el deocamdată. Întâi e bine să îl liniștească poate dormind cu el o perioadă și să vadă dacă se repetă des lucrul ăsta și nu se mai oprește. Abia atunci cred că e cazul de ajutor specializat