| Loox a întrebat:

Hei TPU >:
nu stiu de cand a inceput chestia asta, dar am realizat ca nu mai pot sa simt emotii sau sentimente. chestii de genul. nu mai simt fericire, nici tristete, furie, frica. nimic. de la ce vine chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Exagerezi cu siguranta.
Poti sa mergi sa vorbesti cu un psiholog, dar nu e asa cum scrii tu aici. Cu siguranta simti lucrurile astea chiar daca nu esti constient de ele.
Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| CodreanuC a răspuns:

Conteaza?, e mai bine asa decat sa simiti dezamagirile pe care ti le lasa alti

| Loox explică (pentru CodreanuC):

Nu e vorba doar despre tristete, nu mai pot sa simt nici fericire..nimic :/ desi si tu cam ai dreptate intr-un fel laughing

| Arummaculatum a răspuns:

Esti baiat sau fata?
Depinde, daca esti depresiv asa ca mine probabil.
Acum eu nu stiu ce personalitate ai si nici viata pe care o duci. Lucrurile din familie sau lipsurile mai bine alea te marcheaza.

| Loox explică (pentru Arummaculatum):

Din cate stiu nu am depresie. si sunt fata btw

| happyANDsad a răspuns:

Este maturizarea, daca stai cu cei dragi si faci lucruri ce te bucura o sa iti revii dar daca esti mereu trist ai depresie...si asta nu e bine dar cred ca e perioada, la fiecare copil se manifesta altfel

| Loox explică (pentru happyANDsad):

Pai chestia e ca eu nu sunt trista si nimic nu ma afecteaza intr-un fel..nici de bine nici de rau

| Bobeica_Antonio_1999 a răspuns:

As vrea sa te ajut de exemplu ar putea fi o depresie sau ceva ti s-a intamplat ceva sa stii ca putem vb pe privat daca cauti consolare poate te ajut imi pare rau dar in afara de a discuta si ati da sfaturi nu pot face numic

| Loox explică (pentru Bobeica_Antonio_1999):

Apreciez ca vrei sa ma ajuti c:, poate ar ajuta. habar n-am