| ttequila a întrebat:

Hei TPU, o prietena de a mea are 15 ani si dintii din fata de jos putin cam strambi si inghesuti si nu vrea sa poarte aparat.ea ar vrea sa se duca la un stomatolog si sa intrebe daca poate stomatolog sa-i scoata dintii si sa-i puna altii, dar in linie dreapta(sa nu mai fie strambi si inghesuiti). acum... voi ce credeti? se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu ma uit cu admiratie la o fata care are aparat dentar. In timp ce majoritatea fetelor se streseaza cu machiajul, coafurile si alte chestii din astea, de multe ori paguboase, ea face ceva cu adevarat bun pentru ea.
Si cand eram mai mic, eram atras, mai mult curios, dar niciodata nu am gandit ceva negativ legat de asta.
Cei care rad si is bat joc sunt niste prosti de care nu ar trebui sa-i pese.
P.S. Sa nu zica asa ceva unui stomatolog, ca face ala criza de apoplexie cand aude asa ceva.

| Kathrine31 a răspuns:

Nu cred ca se poate sa ii scoata...pana la urma nici nu ar fi ok. Cel mai bine este sa poarte aparat dentar sau sa ii imbrace(se pilesc si se imbraca in portelan). Sper ca te-am ajutat, pup:**