| lorena986 a întrebat:

Hei TPU, oare aș putea să ajung pana la maturitate de 1.70 m? Menționez ca mai am puțin si împlinesc 16 ani, sunt fata si tocmai m-am apucat de înot. Înălțimea mea actuala este de 1.60 m, mama are 1.69 m iar tata 1.80 m. Este posibil sa ating 1.70m?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florinx123 a răspuns:

Da, vei ajunge. In perioada asta corpul tau se dezvolta cel mai mult iar inotul este ca un fel de pastila ajutatoare pentru crestere.
Succes la crescut!

3 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca faci sport regulat, da, vei putea sa ajungi la 1, 70, desi asta cu mult efort si vointa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca parintii tai sunt mai inalti decat tine si mai practici si inot, cred ca vei ajunge la 1, 70m.
O seara buna.

| LoveTenis a răspuns:

Pai daca te ti de sport ai putea..In unele cazuri nu numai parintii conteaza.winking