| fasfasfsdsd a întrebat:

Hei TPU, peste cat timp credeti ca o sa descopere oamenii de stiinta un tratament impotriva caderii parului? Unul care sa functioneze in totalitate! Cum se face ca putem vindeca atat de multe boli, am facut sa creasca o ureche umana pe un soarece de laborator, am printat o inima organica dar nu suntem in stare sa refacem podoaba capilara? Transplantul de par nu e o optiune prea buna deoarece in cazul unei calvitii pe tot scalpul nu o sa aiba de unde recolta atat de mult par si chiar daca au, un transplant arata groaznic, parul e foarte rar si lipsit de naturalete...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai degrabă, mi-aș dori să se descopere un tratament împotriva cancerului. happy
Fiindcă fără păr se poate trăi...

| Wr3nch a răspuns:

Nu e o prioritate. laughing

| johnnny123 a răspuns:

Problema calviției este înșelător de complexă. Oamenii o percep ca fiind o problemă simplă pentru că ea nu pune în pericol viața oamenilor. Dar asta nu înseamnă că este o problemă ușor de rezolvat. Este o problemă genetică foarte dificil de abordat.

Jeff Bezos are 110 miliarde de dolari și este chel. Dacă s-ar putea face ceva, nu crezi că ar face?

| Donsavas a răspuns:

Exista atatea tratamente si interventii. Consulta un dermatolog sau macar un farmacist. Exista multe produse care ajuta in sensul asta.

| Alexandrionelu a răspuns:

Gândește-te doar ce profit va face prima persoana sau companie care va descoperii un asemenea tratament. Bineînțeles că există cercetare in acest domeniu, dar nu este chiar asa de simplu cum pare.