| bombonika17 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti de cate ori pe zi si ce ar trebui sa manance un bebelus de 5-6 luni? Funda!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Dimineata:lapte
Pe la 10: Fructe...banane cu biscuiti...sau fructe pisate.
La pranz: crema de supa cu legume pisate.
Dupa amiaza: Cereale sau biscuiti... ceva usor
+ cand mai cere el, lapte! Sper ca te-am ajutat. Atat stiu si eu de cand era sora mea micuta:*.

| bombonika17 explică (pentru supermamici):

Mersii mult:*

| Andralra a răspuns (pentru bombonika17):

Pentru nimiiic:*

6 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa aiba cele 3 mese principale, + mici gustari cum s-ar zice. Ideea e ca nu stiu ce anume ar trebui sa,, contina'' acestea. pana la urma e un bebe laughing. Bafta!

| bombonika17 explică (pentru SamSon):

Mersilaughing)

| SamSon a răspuns (pentru bombonika17):

Cu multa placere

| supermamici a răspuns:

Buna Andralra. Poti gasi si aici multe sfaturi despre nutritia bebelusului: minerale, vitamine, diversificare, cresterea poftei de mancare, joaca si educatie. http://www.supermamici.ro/puericultura-si-bebelusi/