| Laviy a întrebat:

Revin cu o noua intrebare. Acum doua zile am avut febra foarte mare (peste 39 ), mama m-a dat ceva sa-mi scada si am adormit. In timp ce am adormit mi-a scazut febra si am transpirat. Cum am avut hainele ude am racit un pic la ovare. Nu e ceva grav, dar ma doare putin. Ce 'leacuri' stiti? NU medicamente, si nici vizite la ginecolog deoarece nu e nimic grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MrEvil89 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic.racelile la ovare si la rinichi cauzeaza probleme mari daca nu sunt tratate la timp.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este foarte bine că ai transpirat atunci ( deoarece a ajutat la scăderea temperaturii ), dar TREBUIA să te schimbi de haine când te-ai trezit.

NU sunt "leacuri băbeşti" pentru tratamentul răcelii la ovare ( anexitei ) şi NU cred că ai făcut-o când zici tu ( NU din acea cauză )...

Chiar dacă simptomele nu sunt grave ( probabil e un început de anexită ), TREBUIE să mergi la ginecolog pentru "confirmarea" diagnosticului ( ecografie ovariană/vaginală ) şi pentru tratamentul adecvat!

Toate cele bune şi multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
http://www.eva.ro/......35679.html
Sănătate multă!
Te pup!