| patrik986 a întrebat:

Va rog sa nu comentati cu "lasa-te cat mai poti" si etc (nu ma intereseaza) ce marci de tigari sa fumez,adica care sunt mai "sanatoase"? Eu fumez pall mall negru, este ok? Aici ma refer la filtru (sa absoarbe mai bine toxinele si alte substante chimice.Nu intreb care tigari sunt mai bune ci care sunt mai sanatoase,nu conteaza pretul, macar daca fumez sa fumez mai sanatos pentru organismul meu. Si inca odata va rog...nu comentati cu "lasa-te" si etclaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Dai tare nepoate, am fumat 8 ani, pana am realizat ca e o pierdere de bani. Si acum le-as lua de le-ar face 5lei pachetu, dar cum asta e imposibil, nici eu numai fumez.Baga tare, pall mall, sunt usoare,winstone la fel, tot ce are filtru alb sunt usoare,ce are roz, fugi de ele, pentru ca iti rupe plamanu happy Eu fumam viceroy (cele mai tari la vremea aia) more la fel, kent nu prea ma omoram, era usor. Barem tigarile alea paie pentru fetite, am fumat doar 2 3, nu mi se pareau deloc bune. Dai bataie.

32 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta mai are daca absoarb sau nu toxinele, cand tu inhalezi 100% din toxicitatea lor?
Nu exista tigari mai sanatoase si mai putin nesanatoase!
Este doar o intrebare fara pic de de logica, cand stiintific este demonstrat ca toate sunt toxice si cancerigene!

| patrik986 explică (pentru Violleta2022):

Ba da existalaughing Cele care sunt mai slabe si au gudronul mai mic si nivelul de nicotina este mai mic.(pe mine asta m-a interesat)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vrei sa te lasi ce conteaza care sunt mai sanatoase. Baga ce prinzi, e acelasi rahat

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu comentez cu lasa-te. Te rog doar sa citesti articolul asta si comentariile. P.S. Mie Camel mi s-au parut intotdeauna mai rasarite ca restul. Parca si mai putin innecacioase/imputite. Doar ca nu am mai pus o tigara in gura de vreo 15 ani... https://cetin.ro/cum-te-imbolnavesti-de-cancer-si-cum-mori/

| johnnny123 a răspuns:

Păi ce răspunsuri ai vrea să primești la întrebarea asta? Vrei o listă cu țigările care-ți fac părul des, dinții albi, plămânii roz și pătrățele pe abdomen?

Este ca și cum ai întreba care metodă de sinucidere este cea mai sănătoasă.

| patrik986 explică (pentru johnnny123):

Am intrebat care tigari au filtrul mai bun! NU VA POT INTELEGE, am zis sa nu comentati daca nu stiti! Frate..chiar nu va inteleg.

| johnnny123 a răspuns (pentru patrik986):

Fă totuși un efort să înțelegi, nu e chiar atât de greu.

Nu există niciun filtru care să elimine tot ceea ce este nociv în fumul de țigară. În afară de un filtru prin care nu trece absolut nimic.

| Yurisa a răspuns (pentru johnnny123):

Man lasă selecția naturală să își facă treaba, calmează-te laughing

| patrik986 explică (pentru johnnny123):

Stiu asta, doar ca am auzit ca au unele tigari filtrul mai bunhappy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu exista tigari sanatoase LOL, cred ca ti-a ajuns fumul la cap ca nu mai gandest limpede

si da, majoritatea populatiei e mediocra. laughing
sau tu traiai cu impresia ca traiesti intr-o lume de genii?

| RobertMoon a răspuns:

Să o luăm logic și științific, culoarea țigărilor este în funcție de tăria acestora. Tu fumezi țigări tari...Pall Mall negru conține 10 gudron, 10 monoxid de carbon și 0.9 mg nicotină, gudronul este substanța cea mai periculoasă din țigări, și anume negreala care se depunde când arzi ceva, în cazul tau pe plămâni. Nicotina cu siguranță este substanța cea mai puțin periculoasă din ce conține o țigaretă. Monoxidul de carbon de asemenea este o substanță nu atât de periculoasă față de GUDRON, monoxid de carbon se depune și pe friptura atunci când faci grătar din cauza fumului cu care ia contact.
Așadar dacă vrei să fumezi niste țigări mai "sănătoase" încearcă să fumezi țigări mai slabe (Dunhill Alb, Kent4, Vogue Alb etc) și ferește te de țigările tari (Marlboro roșu, Lucky Strike, Dunhill Roșu sau Negru, Pall Mall negru, Viceroy, Winston roșu etc.). Îți recomand să fumezi Dunhill Alb, sunt slabe și au gust bun.și apropo nu înțeleg de ce fumezi Pall Mall, mi se par cel mai nașpa la gust... daca vrei sa fumezi ceva la fel de tare ca Pall Mall negru fumează Marlboro Roșu sau Dunhill Negru, Kent8, astea 3 toate au gust super. Baftă

| LPCTSTR a răspuns (pentru RobertMoon):

Tristuț, ce să zic...

| patrik986 explică (pentru RobertMoon):

In sfarsit un raspuns bun! Ti-as fi dat tie funda dar ma rog. Mersi!

| RobertMoon a răspuns (pentru patrik986):

Nu-i nimic, data viitoare.

| patrik986 explică (pentru RobertMoon):

Cand o sa mai pun intrebari, sa dai un raspuns si iti dau fundalaughing smug

| ForeverAlone97 a răspuns:

Pall Mall negru e cam tare, ia-ti ceva mai slab

| mont a răspuns:

Unele care nu sunt asa tari. Insa fara a compensa slabiciunea tigarilor prin a fuma mai mult ca nu ai facut nimic.

| alex15ccc a răspuns:

Da, pall mall, dunhill etc au in filtru carbune activ care cica absorbe din substantele nocive. oricum, daca vrei sa fumezi sanatos ia-ti tigara electronica.

| Illuminati2016 a răspuns:

Cei care fumeaza sper sa ardeti in flacarile iadului daca nu le aruncati dracu la gunoi

| patrik986 explică:

Cred ca am fost clar ca nu ma intereseaza parerile celor care nu fumeaza, fumezi cumva pe plamanii tai? Nu! Asa ca te rog sa nu iti mai bagi nasul unde nu iti fierbe oala ok? Deoarece chiar nu ma intereseazahappy

| LPCTSTR a răspuns (pentru patrik986):

Well, my dear, aici intervine dreptul meu la liberă opinie și exprimare.
Chiar nu mă interesează ce atrocități le cauzezi "plămânilor" tăi, doar am spus că ești idiot.

| patrik986 explică (pentru LPCTSTR):

Sunt idiot pentru ca fumez?laughing laughing laughing, asta inseamna ca 80% din populatie sunt idioti.

| LPCTSTR a răspuns (pentru patrik986):

Da... Și o spun fără regrete.
Pot spune și că sunteți cretini, tot despre voi vorbesc.

| johnnny123 a răspuns (pentru patrik986):

Numai 80%? Eu am trăit mereu cu impresia că procentul de idioți este pe la 95%

| patrik986 explică (pentru LPCTSTR):

Cretini sunt cei care nu inteleg "Va rog sa nu comentati daca nu fumati" se pare ca esti asa de idiot incat sa nu intelegi fraza asta.happy

| LPCTSTR a răspuns (pentru patrik986):

Mor rolling on the floor...
Spun că am dreptul la liberă opinie și exprimare și tu mă iei cu "vă rog...".
Ești pierdut... răău în prostie.
Meh, și eu care credeam că fumatul nu are efecte atât de mari asupra creierului vostru micuț.
Also, ai auzit mane și tu de funcția "Evaluează" și evaluezi răspunsurile care nu-ți convin ca "nefolositoare" și "eronate".
Ești penibil... exact ca o pițzi arătată cu degetul.

| patrik986 explică (pentru johnnny123):

De ce sunt idiot? Pentru ca am note bune la scoala? pentru ca merg la olimpiade? Pentru ca lucrez? Stai linistit ca nu sunt idiotlaughing Daca chiar esti curios fumez din cauze familiare si ma linistesc fumand o tigarahappy Nu fumez sa ma dau cool sau smecherhappy

| LPCTSTR a răspuns (pentru patrik986):

rolling on the floor

| johnnny123 a răspuns (pentru patrik986):

Nu te-am făcut idiot, am făcut o simplă observație legată de procentul de idioți din lume (subiect deschis chiar de tine).

În rest, nu pot decât să te felicit pentru participarea la olimpiade. În caz că printre acestea se află și olimpiada de limba română, atenție la distincția dintre "familiar" și "familial". Să nu-ți scadă vreun punct, nu de alta.

| minrest a răspuns (pentru patrik986):

Nu mai sunteti 80% demult, selectia naturala v-a rarit randurile serios. https://www.hotnews.ro/stiri-esential-20756016-studiu-ires

| patrik986 explică (pentru minrest):

Omgg...bine ca imi zici

| Liviu a răspuns (pentru patrik986):

Dai tare nepoate, am fumat 8 ani, pana am realizat ca e o pierdere de bani. Si acum le-as lua de le-ar face 5lei pachetu, dar cum asta e imposibil, nici eu numai fumez.Baga tare, pall mall, sunt usoare,winstone la fel, tot ce are filtru alb sunt usoare,ce are roz, fugi de ele, pentru ca iti rupe plamanu happy Eu fumam viceroy (cele mai tari la vremea aia) more la fel, kent nu prea ma omoram, era usor. Barem tigarile alea paie pentru fetite, am fumat doar 2 3, nu mi se pareau deloc bune. Dai bataie.

| Emanuel25252 a răspuns:

Lasa-te frate fumatul nu e bun!