| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta am cam pus pe mine ceva kilograme! Eu am un 1.60 inaltime si 60 de kilograme, si as vrea sa ajung cam pe la vreo 50-55 de kilograme, pana la sfarsitul verii. Normal ca vreau "un fel de dieta " bazata mai ales pe sport. Nu prea mananc dulciuri si nici fast- food-uri. Deci cam ce exercitii ar trebui sa practic si cam cat as slabi, practicandu-le...
Ah...si sa nu uit, funda + voturi celorlate raspunsuri...love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BOOBZen a răspuns:

Am gasit un link:
http://www.dorinspoaller.ro/......saptamana/
Incearca sa respecti ce scrie acolo, nu manca dupa ora 18:00, daca iti este foame trebuie sa mananci ceva slab,un fruct ar fi bine,sau daca trebuie sa mananci paine,poti manca paine prajita sau neagra,sau chiar paine neagra prajita,pentru. ca nu are asa multe grasimi cand este prajita sau neagra,si daca vrei totusi sa mananci carne in dieta spune sa nu mananci carne, dar daca chiar iti este pofta poti manca un fel de carne mai slab, cum ar fi vita.Trebuie sa te feresti de carnea de porc.
Incearca aceste exercitii fizice, te vor ajuta.Si chiar si atunci cand ai slabit, tot trebuie sa lucrezi, fiindca trebuie sa te intretii:
http://www.sfatulmedicului.ro/......izice_1593

Si am mai gasit un link:
http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm

Facand aceste sarcini din linkul-ri,am slabit destul de repede,si acum ma simt bine in pielea mea,n-am slabit imediat chiar intr-o saptamana, dar nu a fost o perioada lunga.A si bea ceai cu lamaie, la fel si apa cu lamaie. Sper ca te-am ajutat :*