| anonim_4396 a întrebat:

Voiam sa va intreb o chestie. Pare ciudat ca intreb asta dar nu inteleg de ce naiba m-am latit foarte mult in spate cu timpul. Adica eram foarte micuta in umeri pe la 15 ani si acum la 20 de ani arat de parca as fi luat steroizi si mi se pare dubios. Credeti ca exista niste dereglari hormonale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danaieladaniela a răspuns:

Te-ai dezvolatat este ceva normal...la fel mi s-a intamplat si mie

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu neaparat, si eu am fost micut, insa cand am atins maturitatea pel a 20 23 de ani, m-am latit in spate, in umeri, asta mie constructia. Uita-te si la parinti tai, sau la neamurile tale, uneori ne aruncam in neam, alteori pur si simplu asta ne este structura.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și crezi ca ai aceleasi kg ca la 15 ani?
Te-ai dezvoltat, poate că la tine grasimile se depun cel mai mult pe partea superioara a brațelor (din cauza aceasta, ai impresia că ai spatele/umerii lați), la alte persoane, grăsimile se depun pe talie, abdomen, șolduri, coapse, glezne etc
Apuca-te de sport, există exercitii speciale dacă vrei să ai brațele subtiri.
http://dozadesanatate.ro/cum-sa-iti-subtiezi-bratele-in-mod-simplu/
Daca slăbești cam 6-7 kg, vei vedea diferența.

| gogu220 a răspuns:

Nu mai trage si tu aer adanc in piept, respira mai usor si doar pe nas. Iar in locul tau nu m-as gandi sa ma arunc in neamuri ca e posibil sa iti spargi capu.