| Eu3281 a întrebat:

Hei,vreau o părere de la voi.Am avut o durere de cap, însoțite de ameteli și greață, frisoane.Am mers la medicul de familie a zis ca e un inceput de viroză. Aseara m-a apucat iar durerea de cap, stări de rau și greață, ma dureau toate.Am mers la urgente mi-a făcut analize,ecagheu la inima, mi-a dat calciu in vena, mi-a dat sa iau vitamine acasa.Azi totul bine pana acum,ma doare capul in partea stânga cu ceafa, umăr și mana stânga.ce poate sa fie? sper sa nu fie ceva grav, sunt foarte speriata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alin131 a răspuns:

Pai. Racit sunt si eu dar o iau eu tare pe ea si trece mai repede. Oboseala, durerile si ameteala de acolo pot fi. Greata si frisoane pentru ca nu te alimentezi. Stiu, nu ai pofta de mancare, dar trebui sa mananci putin si des. Mananca la fiecare ora ceva si mananca din toate. Ai nevoie de 2-4litri de lichide pe zi acum ca esti racita si dupa ce iti trece revi la 1, 5- 2 litri pe zi...
Ai nevoie de fructe, legume, ciorbe, fripturi, ciocolata...

Si ca lichide : apa minerala, ceaiuri de tot felul... ( ce iti place dar cald, nu fierbinte).

Intreaba la farmacie de un medicament pentru raceala ( eu iau theraflu extra)

Calciu si magneziu mai ai nevoie...

Si stai in casa cateva zile pana dispar simptomele.

Dimineara deschizi geamurile larg si iesi din camera 10 min. Aerisesti. Dupa aceea inchizi geamurile si faci cald. Seara la fel...

Sa iasa microbul din aer. Si seara spala pe jos ca sa reimprospatezi mirosul camerei.

Insanatosire grabnica.

Eu m-am rugat sa ma ajute Iisus Hristos sa ma fac bine si ieri eram 9/10 racit, azi 4/10 dupa o gramada de transpiratie, litri de apa bauti, urinari la ora si senzatie de foame mare cand ieri nu puteam manca mai nimic...

Iisus Hristos a spus sa cerem si ni se va da... Dar cand ceri, cere cu credinta asa cum a cerut si Alexandru Macedon.

Dar iti spun, nu iti pune increderea in mine pentru ca sunt om, pune-ti increderea in Dumnezeu.

Iisus Hristos te iubeste