| danyshatAT a întrebat:

Heii am si eu o intrebare de doua zile incoace simt un gadilat in gat constant si deranjant si tusesc din 5 in 5 secunde si imi curge si nasul si cateodata cand ma gadila in gat ma gadila putin si in ureche Ce poate fi?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Du-te la medicul de familie, iti va prescrie o reteta.

Ai grija de tine.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mergi la medic, cred ca e vorba de raceala

| AndreeaRlx a răspuns:

Gripa, si daca am dreptate (nu sunt sigura) mie mi-a trecut cu parasinus si modafen :p

| LoveToHelp3 a răspuns:

Buna! Imi pare rau pentru tine. Iti voi spune doar parerea mea.Nu trebuie sa o iei de buna.Consulta-te si cu parintii, dar eu cred ca cel mai simplu si cel mai bun mod de a afla ai este sa mergi la medic.E cea mai buna solutie sau leacuri babesti. Nu fa vreo greseala sa faci ce auzi, sa iei nu stiu ce medicamente. Nu la toti e la fel.Fiecare organism e diferit. Poate ca un medicament iti face bine la raceala sau gripa, ce ai tu, dar poate la fel de bine sa iti faca rau la alt organ sau cine stie. Depinde cat de sensibil e organismul, organul respectiv. Si eu sunt racita de 1 luna. Iau medicamente si tot nu imi trece.Am terminat deja 2 tratamente, si s-a agravat raceala. Nici medicii nu stiu exact, dar e bine sa mergi, mai bine decat sa faci tratamente cu ce auzi. Ceaiurile sau tratamentele naturiste sunt foarte bune, dar nu iti pot spune exact care pentru ca nu iti cunosc organismul si nu stiu la ce e alergic, sensibil. Toate tratamentele difera in functie de organism. Chiar te sfatuiesc sa mergi la medic.Stiu ca nu te-am ajutat, dar macar ti-am dat niste sfaturi care sa te previna de alte manifestari neplacute. Sper sa te faci bine! Insanatosire grabnica! Pa!