| Anamaria19999999 a întrebat:

Heii, am si eu o intrebare la voi, vreau sa ma vaccinez, parintii mei s-au programat acum cateva zile, insa eu m-am deci de abia ieri ca vreau sa ma vaccinez, asa ca nu am mai prins loc in ziua in care se duc ei. Pot sa merg sa ma vaccinez cu pfizer fara programare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti ca nu esti primit.
Trebuei sa te programezi si sa mergi in ziua si ora cand te-ai programat, fiindca acum nu te mai primesc fiind extremd e aglomerati.

| Anamaria19999999 explică (pentru Violleta2022):

Ai fost tu fara programare si nu te-au vaccinat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anamaria19999999):

Este logic!
Odata ce parintii tai au facut programare, inseamna ca absolut toata lumea trebuie sa-si faca programare, ca nu sunt unii considerati mai smecheri si intra diferit.

| Anamaria19999999 explică (pentru Violleta2022):

Daca esti nesimtita mai bine nu mai raspunde, eu nu ti-am vb urat, eu doar am intrebat. Pentru cultura ta generala se poate intra fara programare, fiindca am sunat si m-am interesat!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anamaria19999999):

Atunci fugi fara programre, ca sa fii data afara pe usa, chiar meriti pentru asa tupeu si vocabular.

| Violleta2022 a răspuns:

Hai ca de data asta te raportez, ca asa nu-i permis pe forum.

| Violleta2022 a răspuns:

Rusine parintilor care au te-au crescut si nu au stiut sa te educe!

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt adult si m-am vaccinat pe la sfarsitul lui aprilie.Ar fi trebuit sa ma programez, dar am zis sa imi incerc norocul.Cum nu era foarte aglomerat, m-au primit.
Nu stiu cum este in cazul copiilor, daca trebuie un tip special de vaccin, Parintiii tai sa sune la centru sa intrebe. Asfel va trebui sa te insoteasca in alta zi.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Hmm..nu stiu. Eu m-am vaccinat fără programare acum o luna.-doua Dar acum având in vedere gramada de oameni care se duc sa se vaccineze..nu prea stiu. De ce nu suni mai bine la un centru de vaccinare și sa intrebi? Eu asa am procedat.