| shifii a întrebat:

Heii! Ca sa slabesc, cand trebuie sa fac abdomene, dimineata sau seara? Si cam cate pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pai ca sa slabesti trebuie sa ti cont de anumite lucruri.Sa nu mancanci dulciuri si bauturi acidulate sau orice contien CO2 ca alea te umfla, sa faci sport regulat in fiecare zi, sa mananci la ore hai sa nu-i ii zic fixe dar pe acolo, sa se invete corpul cand primeste mancare si cand nu.Si cum ziceau unii sa nu mananci numai fructe si cereale.Deja e prostie.Esti inca copil si corpul are nevoie sa se hraneasca, nu sa ti cura de slabire deja la anii tai si sa ajungi la nu stiu ce complicatii mai tarziu.Fa sport si mananca regulat din toate, DAR exceptand bauturile acidulate si dulciurile ca alea sunt doar E-uri pentru corp.Le inghiti dar fara folos.

| Afdsa a răspuns:

Abdomene(50-60 pe zi şi dimineaţa şi seara),genoflexiuni(la fel ca la abdomene,cu cât mai multe cu atât mai bine),alergi constant, bei mulţi litri de apă/zi, sport minim 1 oră/zi,reduci din mâncăruri,consumi mai multe fructe şi legume. Uite un fel de program de alimentaţie pe care îl poţi urma dacă vrei:
-dimineata,mănânci un bol de fulgi de cereale(deci fără cereale cu ciocolată sau altele de genul ăsta...);
-între masa de dimineaţa si cea de prânz,mănânci nişte fructe,orice fructe vrei(de preferat merele),sau legume;
-la masa de prânz,o salată de roşii şi castraveţi(am dat un exemplu,tu îţi poţi face ce tip de salată vrei).O poţi mânca aşa sau cu pâine de secară;
-în timpul zilei,între masa de prânz şi cea de seară,idem,fructe(să nu mănânci dulciuri);
-seara,e de preferat să nu mănânci nimic,pentru că se depune pe abdomen,dar dacă ţie foame, iarrr fructe.
Poate ţi-am fost de folos, tu alegi dacă vrei să urmezi programul ăsta sau nu.
Baftă.

| TheSpecialOne a răspuns:

Pt patratele 300-500 chiar 1.000 dar cum vad ca esti fata vreo 100 is ok...

| kri a răspuns:

Pai trebuie sa faci de dimineata, deoarece seara nu este indicat...pai depinde cate poti u sa faci...dar intai incepi sa faci mai putine,(daca nu poti f multe) si apoi din ce in ce mai multe, fundita plssss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea conteaza momentul zilei, dar este de preferat sa nu le faci imediat cum te dai jos din pat.Incepe usor, cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, nu zilnic, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.Pentru rezultate foarte bune, combina-le cu acest exercitiu pentru partea inferioara a abdomenului(intrucat abdomenele sunt pentru partea superioara a acestuia): http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca in cazul abdomenelor.Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(exact cat iti trebuie). Succes.

| Miiiiiiiih a răspuns:

Poi:
-Sa nu crezi ca faci abdomene si slabesti
-TRebuie sa ai un regim regulat
-Trebuie sa faci cate 20 pe zi si pe fiecare zi sa mai adaugi cate 1happy
-Eu tias recomanda dieta balerinei
-Si trebuie sa ieshi si pe afar sa faci sport
Si cam in jur de o luna...
Ascultama pe mine ca si eu am facut la fel si am slabit F. mult.:X

| ionutzRap a răspuns:

Dimineata cam vreo 40-50 chiar si mai multe

| LollaBolla a răspuns:

200 dimineata si seara sunt de ajuns.asa am slabit eu 5 kg,sper sa te ajute. si sa mananci fructe multe,nu dulciuri si porcarii, fara sucuri si bauturi acidulate, doar apa...si multa

| escapism a răspuns:

Nu conteaza cand le faci happy important este sa faci multe exercitii fizice nu doar abdomene...

| maryingerasulpasnic13 a răspuns:

Apoi.si dimineata si seara crede-ma a incercat o verisoara de'a mea si a functionat! deci si dimiteata si seata cam de 20-30 ori! funda plsss!