| Simoonella a întrebat:

:* Ce imi puteti recomanda pentru vergeturi? :* fundita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Ca sa faci sa nu apara trebuie sa eviti ingrasarea sau slabirea brusca, sa folosesti creme si lotiuni cu rol de imbunatatire a concentratiei de colagen si elastina din piele, de hidratare si hranire si bineinteles o alimentatie bogata in vitamine si minerale.

Poti folosii si remedii naturiste:
-maseaza-te pe zonele cu vergeuri cu ulei de masline

-untul de shea masat

-crema de galbenele este eficienta pentru tratarea vergeturilor si poate impiedica aparitia de noi vergeturi daca folosesti crema in fiecare zi

Unele vergeturi pot sa nu dispara niciodata indiferent de tipul de tratament naturist ce il urmezi.
Daca nu ai foarte multe vergeturi si nici nu sunt foarte vizibile nu trebuie sa te ingrijorezi foarte tare pentru ca in urma tratamentelor naturiste este posibil ca vergeturile sa dispara.
Ai grija la o alimentatie corespunzatoare, bogata in legume si fructe, vitamine si minerale.

Pa, pa!

2 răspunsuri:
| BubbleWhitee a răspuns:

Consuma foart des vitaminele:A, E si C.le gasesti in diferite alimente :*. Bronzeaza-te cat poti.Se vad mai putin, fiind bronzata.
Incearca lotiuni antivergeturi si bea foarte foarte multa apa.Succes!:*