| Esther1248 a întrebat:

Heii! Cum pot proceda daca am astigmatism miopic si doresc scutire medicala pentru sport? Ma pot adresa unui cabinet oftalmolgic? Am dioptriile 2.75 la stangul si 3.25 la dreptul + 0.5 cilindru

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru aceasta nu se da scutire, nu faci sport cu ochii.

| tzus a răspuns:

Pentru scutire medicala te duci la medicul de familie si iti da. dar nu la oftamologie...nu are nici o treaba una cu alta, sportul nu afecteaza ochii

| Esther1248 explică:

Ioandelasal nu vorbi in necunostinta de cauza. Informeaza-te happy