| anonim_4396 a întrebat:

Heii..ma simt singura, inutila, simt ca toti din jurul meu sunt niste persoane false, simt de fapt sunt sigura ca asa zisi " prieteni " imi vor raul si profita de perioada asta de vulnerabilitate, ma fac sa ma simt si mai rau...am asa zise " ganduri negre" dar nu stiu de ce... vreau ajutor, dar nu cred ca ma va ajuta cineva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Asa e viata, Nana, si este asa pentru toti. Exista insa si lucruri bune, dar trebuie sa ajungi la ele. Toti oamenii sunt singuri, sa stii. Ce daca. Mai bine singur decat rau insotit. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai o perioada singura.
Pune-ti gandurile in ordine.

| kiri11 a răspuns:

Fă-ti prieteni si cunostinte noi - nu te rezuma la faptul ca lantul prietenilor se opreste doar la cei pe care ii ai acum. Nu-ti face astfel de griji - din zisele tale cu gandurile, consulta un psiholog!

| theodorafemme2001 a răspuns:

Stiu cum te simti.

| kevincube a răspuns:

Caută persoane care sunt la nivelul tău şi care, cel mai important, să nu te judece. Restul vine de la sine, te vei deschide, vei adopta o gândire positivă şi vei avea o viaţă mai fericită.

| GYGYLATINO a răspuns:

Buna sfatul meu sa numai ai ganduri negre chiar daca le ai uitale si sincer prietenii sunt buni dar si rai incearca sa i cunoasti bine fa-ti si alti prieteni si te vei simti mai bine si daca tot mai ganduri negre eu zic si te sfatuiesc sa te inscri la o scoala de dans si sigur te vei simti bine Uita gandurile negre ca nu te ajuta cu nimic. multa bafta

| DinPlante a răspuns:

Lipsa de somn, lipsa de miscare si o alimentatie incompleta pot duce la simptomele prezentate. Incearca sa schimbi ceva in aceasta directie si consuma laptisor de matca (contine vitamina B5 supranumita si vitamina fericirii). Viata ta va fi mai roz!

| Mariusone123 a răspuns:

Buna nu ii mai baga in seama evitai incearca sa iti faci niste prieteni apucate de un sport un hobby cat sa nu mai fi concentrata pe ei happy

| FlorinMurariu a răspuns:

Daca tu iti pui ganduri negre, tot tu iti poti ridica si moralu.Incearca sa te ajuti singura.Viata e frumoasa, zambeste! happy

| S_Alina_1995 a răspuns:

Hmmm.da o adresa de e-mail