| Dia a întrebat:

Heii TPU, am fost operata de 2 luni de apendicita si doctorul mi-a zis sa nu fac sport 6 luni, si doar ca pot face miscari usoare.
Eu astazi am fugit si am jucat volley dar nu mult, si am simtit o intepatura in partea cu operatia [dar sunt si la menstruatie.]
e ok sa simt o intepatura? sau e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Nu este grav, te poate durea la efort fizic, la frig.
Iti trece in repaus fizic.
Daca te doare poti lua un algocalmin.

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Nu e nimic grav happy. Si eu am fost operata de apendicita si dupa 1 luna am inceput sa fac sport la scoala. Totusi e normal sa te intepe, pana la urma e o taietura acolo. Dar oricum nu-ti face grij, nu-i nimic grav oh go on

| Bebe09 a răspuns:

Mai bine asculti ce-ti spune doctorul,sincer cu operatia nu e de gluma, mereu poti sa ai complicatii, si mai ales la frig sau cand faci efort! Sfatul meu este sa nu mai faci efort!

| malina1922 a răspuns:

Ii ok sa o simti si eu am fost operata da nu face sport 6 luni ca nu ai voie daca faci efort s-ar putea sa ti se desfaca operatia si o sa fie nevoie sa te opereze din nou. mai bine stai pe banca si nu faci sport! AI GRIJA!

| rooxy01 a răspuns:

De obicei n-ar trebui sa te doara. dar cand faci efort da maipoti simtii si intepaturi. nu te teme nu e nimic grav. doar daca o sa te doara incontinu atunci ar trebui sa te duci la doctor sa te consulte. dar fi linistita nu ai nimic grav. NU mai sari alerga etc si ai sa vezi o sa fie totul bine. sa te simti mai bine stiu toate astea ca si eu am fost operata de apendicita:*