| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! As vrea sa slabesc 13-14 kg pana la vara. Ce ar trebui sa mananc si ce exercitii sa fac? Trebuie neaparat sa merg la sala sau pot face exercitii si acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cauta-l pe Dragos Vultur (get fit with dragos vultur) pe Facebook si intreaba-l de o colaborare, costa 125 lei meniu personalizat pe 4 saptamani (toate mesele, zilnic) si 125 lei program personalizat de exercitii. Intr-o luna daca te tii foarte strict de ce spune slabesti extrem de mult, o sa vezi pe pagina poze cu rezultaele altor oameni si te asigur ca-s reale.

| Doloresidk a răspuns:

Cele mai bune exercitii pentru slabit sunt cele de tip cardio, inotul si alergatul sunt cele mai bune la capitolul asta. Daca vrei sa scapi de grasime si sa acumulezi masa musculara, trebuie sa tragi de fiare. Iar regimul e in functie de cele 2 optiuni de mai sus. Cel mai bine pentru dieta ar fi sa apelezi la un nutritionist, ca sa fie un slabit corect si care sa nu te afecteze apoi ( adica dupa ce nu mai tii dieta sa pui kg la loc, sau chiar mai mult).

| melodrama a răspuns:

Fara ajutorul unui nutritionist nu vei reusi, iti garantez eu.

| CaliforniaLA a răspuns:

Direct sala, oricare exercitii ai face nu cred ca poti până la vara. Fără carne, prajeli, ungur a, grasimi

| Radu281 a răspuns:

Sa tii o dieta, fara paine si mult sport