| JustYourLove a întrebat:

Heiii TPU!:* in dimineata aceasta cand m-am dus la baie sa urinez, avea un miros ft ciudat, cam ca si berea. mentionez ca NU am beut alcool! de ce miroase asa? pls help!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YONTU a răspuns:

Salut! Urina poate fi de mai multe feluri: galbena(atunci cand alimentele nu au fost digerate cum trebuie), alba(cand toate alimenatele au fost mancate si digerate la timp), iar portocalie(cand ai consumat anumite pastile).
Sper ca te-am ajutat!winking
Multa Bafta!

| JustYourLove explică (pentru YONTU):

Urina mea e asa mai galbena.thinking adica alimentele nu au fost digerate cum trebuie? si ce trebuie sa fac ca sa fie normala?

| YONTU a răspuns (pentru JustYourLove):

Pai respecta toate mesele si bea foarte multe lichide. Nu e ceva de speriathappy
Funda?

5 răspunsuri:
| AlexMsA a răspuns:

Nu cred ca e nimica. daca nu bei multa apa urinezi mai rar si se aduna ''dintr-o data'' o concentratie mai mare de substante care trebuie eliminate si ca orice ''rezid'' are miros neplacut happy bea mai multa apa

| eye6eye a răspuns:

Sall
Pai poate miroase din cauza ca poate ai consumat ceva medicamente sau ai putea sa iei o raceala.

| Pisiiiiic123 a răspuns:

Pai depinde in primul rand consuma niste ceaiuri de menta si daca nu iti merge bine cunsult un doctor