| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Heiiii TPU, stiu ca multe fete vor sa dea cateva kg jos, dar eu vreau in plus laughing Toti imi spun ca sunt prea slaba. Absolut toata lumea, toti colegii, prietenii, rudele...ce mi-ati recomanda sa fac ca sa ma ingras in scurt timp? Mananc mult si degeaba. Chiar daca mananc toata ziua, nu ma ingras. Altceva ce as putea face? Apropo, vreau sa ma ingras mai mult la picioare. Am 1 metru 61 si 46 kg straight face sad la picioare par...cracanta intr-un fel. Eu vreau sa le am apropiate, sa nu fie departate. Am auzit ca daca mananc cate o ciocolata pe zi timp de 1-2 saptamani ma ingras si se pune mai ales pe picioare. Asa'i? Si va rog nu dati raspunsuri rautacioase. Dau funda celui care imi este de ajutor :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xAlessia a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu..inca eu aveam 45 x-(..la fel eram si eu puteam sa mananc saci intregi ca oricum nu se depunea..eu am inceput sa mananc aproape de 6 ori pe zi. orice si daca era de ex biscuiti altadata chiar daca nu imi era foame mergeam si ciuguleam ceva..si am inceput sa ma ingras greu dar a functionat big grin.acum am 1, 64 si 51 de kg. bafta :*

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mănâncă. Combină cu mişcare în aer liber, asta face poftă de mâncare.

| JusTPauL a răspuns:

Daca esti fata ar trebui sa ai 51 kg la 1, 61m... daca vrei sa mai pui ceva pe tine merge la orice farmacie si i-ati proteine, un bidon de 5kg ajunge, il iei intr-o luna si te faci mai marehappy Succes.

| xNuiiDeTiinex explică:

Problema ar fi si ca n'am pofta de mancare. DELOC.

| xAlessia a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Nici eu nu am avut, dar am mancat fortat.big grin pana nu mai puteam laughing

| numeletrandafirului a răspuns:

Buna,in primul rand vreau sa-ti zic ca esti super ok, eu am 1, 70 m si 46 de kg. Si eu sunt complexata ca sa zic asa caci sunt prea slaba insa anul trecut reusisem sa ma ingras 10 kg in vreo 3-4 luni.Ei bine sa-ti explic, ceea ce consideram noi a manca "mult"de fapt nu este mult, noi credem ca este mult atunci cand suntem satule si nu mai putem baga mai multe ei bine uite ce te sfatuiesc sa faci(ceea ce am facut si eu). Dimineata mananca ori cereale cu lapte ori pateu/margarina/icre/crema de branza pe paine apoi la pauza de la ora 10 ar fi bine sa ai un super sandwich facut de acasa cu bacon si branza feliata daca s-ar putea si sa consumi jumatate de litru de apa si ceva dulce 2-3 briose/cornulete cu ciocolata. Serveste intotdeauna pranzul la ora 2-3 (sa fie aceiasi ora tot timpul cu maxim o ora diferenta)iar la pranz consuma neaparat carne si mananca mult chiar daca simti ca deja esti plina forteaza-te si mananca mai mult pentru a ti se mari stomacul iar apoi mananca ceva dulce sau un fruct, seara serveste cina pe la ora 21:00 si sa fie diferita de pranz(mananci altceva si daca se poate sa contina iarasi carne) la fel, bagi in tine(scuza-mi expresia) pana simti ca plesnesti si important dupa masa bea cat mai multa apa. Daca tii cont de ceea ce ti-am scris eu aici cu siguranta vei lua in greutate, daca ai neclaritati da-mi un mesaj si te ajut :*

| xNuiiDeTiinex explică (pentru numeletrandafirului):

Am uitat sa spun si ca nu am deloc pofta de mancare in ultimul timp sad si nu prea am timp sa mananc. Ma trezesc dimineata, imi invat, mananc putin (pentru ca trebuie sa ma grabesc sa ma duc la scoala). La 12 jumate trebuie sa fiu in statie, iar la 1 fara 10 ajung la liceu. Ma duc la magazin si imi cumpar un corn, vin seara la 7 jumate. Ma schimb, mananc, imi fac temele pentru ca ne da foarte multe temeee (mereu termin pe la 12 noaptea si apoi o iau de la capat. in week-end ce mananc mai mult..ca in rest nu am timp si nici nu mi'e foame sad si beau apa sau suc cand imi aduc aminte straight face si beau vreo 3-4 pahare pe zi. straight face si recunosc...nu cred c'o sa reusesc sa ma ingras sad

| danirevenger a răspuns:

Wow cam putin, incearca sa mananci foarte mult seara, pentru ca seara daca mananci mult nu e ca dimineata ma refer adica dimineata poate dupa masa te mai plimbi peafara sau ceva seara stai in casa si daca faci asa in fiecare zi ar trebui sa te ingrasibig grin funda?