| CrissD a întrebat:

Hello! Ce parere aveti despre lecitina? ati luat, are vreun efect nociv asupra sanatatii? big grin
funda cel mai amplu raspuns happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deea_5125 a răspuns:

E buna in preajma examenelor...retii mai mult si ai mai mult chef de treabawinking

3 răspunsuri:
| alejinxique a răspuns:

Nu are efecte negative. o gasesti si in cocolata daca nu vrei sa o iei sub forma de pastile. imbunatateste si memoria si e buna pentru creier.

| Laue a răspuns:

Am luat mai demult. Si inca traiesc! Nu stiu sa aiba efecte nocive.

| alma1115 a răspuns:

Lecitina are actiune lipotropa, scade nivelul colesterolului, creste rezistenta organismului la actiunea substantelor toxice, stimuleaza secretia biliara, favorizeaza absorbtia de grasimi in tubul digestiv, stimuleaza formarea eritrocitelor si hemoglobinei.