| Emmy567 a întrebat:

Hello! De cateva zile am intr-un colt al gurii o pata portocaliu-rosie cu piele exfoliata si nu am idee de ce... Nu m-am pupat cu nimeni si nici nu am mancat dupa altii ca sa fie ceva transmis. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Probabil herpes, nu linge zona aia si nu o atinge pentru ca se imprastie usor. Mergi la medic sau chiar la farmacie si intreaba ce ai acolo, si eventual ia-ti niste Aciclovir si niste plasturi pentru herpes.

| Annamaria21 a răspuns:

Este de la mâini murdare, cumpara ti de la farmacie glicerina boraxata sau afti block, sunt in jur de 10 lei, pupici