| ColorfulRainbow a întrebat:

Hello. Eu am fost o fata mai grasuta si m-am straduit sa slabesc. Am reusit insa am cam pierdut din masa musculara. Nu vreau sa ma ingras iar dar as vrea sa am forme mai frumoase. Ce ar trebui sa mananc si ce sport sa fac? Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alesaro a răspuns:

Cum stii ca ai pierdut din masa musculara? Este adevarat, probabil, dar daca stii asta, presupun ca ai discutat cu un nutritionist, am dreptate? Eu sunt nutritionist, scriu si pe http://www.SlabescUsor.ro si ti-as recomanda sa discuti cu cineva, daca ai inceput cu cineva, tine-te de acea persoana

| RapExe a răspuns:

Multe proteine, fibre, vitamine.

Daca te abti de la mancare nu o sa capeti niciodata forme mai frumoase trebuie si niste antrenament fizic...chiar si de forta (flotari)

Deci sport mult gen alergat + forta si mananca legume fructe..si eu unul i-au mereu cate un pachetel de belvita pe fiecare zi are multe proteine si fibere si fara suc doar apa. si fara cipsuri.