| qPandik a întrebat:

Hello, ieri fix înainte să luăm masa [eu cu familia] am simţit ceva puţin mai jos de sub braţ, iar eu ca un om care "stoarce" tot, l-am stors şi a curs sânge, când am văzut asta am zis "CLAR ALUNIŢĂ", mama a zis că a fost doar un coş care şi-a făcut apariţia din cauza transpiraţiei, afară fiind 40 de grade. Eram extrem de speriat, nici nu am mai mâncat atunci. Apoi am început să mă gândesc şi mi-am adus aminte că un fel de "coş" de-ăla îmi mai ieşea uneori pe spate, tot de la transpiraţie, iar când mă scărpinam uneori, îl rupeam fără să vreau şi curgea sânge. Probabil nu e aluniţă, şi probabil îmi fac griji degeaba, eu ştiam că aluniţa nu se poate stoarce ca şi coşul, ştiu doar că o să curgă sânge dacă o rupi. Simptone nu am, doar o umflătură pe mâna stângă, din cauză că m-a înţepat o albină şi un mic coşuleţ pe picior. De ieri şi până azi nu m-am mai uitat, am pus doar un plasture şi am lăsat-o aşa. Nu am dezinfectat-o deoarece în urmă cu 20 de secunde, înainte să îl storc mă spălasem pe mâini cu apă şi săpun lichid de mâini, deoarece cum am zis trebuia să luăm masa.

Voi ce credeţi că a fost? Coş sau Aluniţă?
Merită să îmi fac griji sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diana12222 a răspuns:

Cred ca a fost doar un simplu cos pentru ca asa a avut si fratele meu pe spate si l-a stors si nu a avut nimic...deci stai linistit

1 răspuns:
| curioasa210 a răspuns:

Nu cred ca este ceva grav. Poti consulta un medic de familie.