| Dianaaaaa82 a întrebat:

Hello, la vară as dori sa îmi pun aparat dentar, ulterior o sa fiu plecata din tara, aproximativ 1 an sau 2... întrebarea mea este îmi pot pune aparat in țară și să-l activez in tara in care o sa merg? Nu-mi permit sa vin in fiecare luna la activări in tara laughing plus că am înțeles că în alte părți sunt super scumpe. A mai trecut cineva prin asta?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cat o sa coste dentistul prin alte tari vestice s-ar putea sa iesi mai ieftin cu un bilet de avion spre Ro

| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă îl pui de aici, acesta tot trebuie ajustat periodic.
Și până și această intervenție te va costa mult acolo. Dacă sunt o problemă costurile, mai bine aștepți până revii în țară.

| Frank51 a răspuns:

Nu. Primul tau medic ortodont este singurul care stie planul de tratament. Chiar daca acesta ar transmite mai departe planul de tratament, colaborarea ar fi foarte dificila si rezultatele nu vor fi optime.

Ai 2 variante:

Fie incepi aici planul de tratament, si mai ramai in tara pana cand finalizezi, sau vi acasa la fiecare activare(6 saptmanani).

Fie incepi acolo planul de tratament.

Răspuns utilizator avertizat