| hopeklaus a întrebat:

Hello. Mă tot gândesc la opțiunea de a-mi pune aparat dentar. Ideea e că vreau să mi-l plătesc singură, din banii pe care ii voi câștiga în intershipul de 6 luni pe care o să-l urmez în vară. Ideea e că m-aș intoarce undeva în septembrie și în mai voi fi nevoită să plec în alt intership, de un an. Înainte să mă duc la ortodont, aș vrea să știu sfaturile celor care au purtat. Intershipul va fi în America, voi putea să mă "transfer" la un ortodont acolo? Să îmi pun înainte sau după intershipul de un an aparat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai idee cat costa in America sa-ti pui un aparat dentar?

Uite aici:
"How much are the braces in USA?
What is the average cost of braces in 2019?

The average cost of braces 2019 is $5, 000 to $10, 000
response posted:.Jul 1, 2019"

Aadar, fa-ti un pustiu de bine si pune-ti dantura la punct in Tomania, ca-i super ieftin in tara, fata de occident.
Eu fac asta de cate ori ajung in Romania, fiindca ma costa enorm o detartrare, carie sau orice interventie minora la dantura, in occident.