| 10Tenten10 a întrebat:

Hello, marți mi-am făcut un piercing septum și doresc sa ma asigur ca îl curăț corect. Eu ceea ce fac este sa iau un bețișor de urechi în apa oxigenata și curăț ușor zona care a fost străpunsă de pierce: de fiecare dată iese curat după ambele nări, ceea ce bănuiesc ca e bine? Vreau sa știu dacă nu fac ceva bine, dacă ar trebui sa mai fac ceva, sa mai adaug un unguent sau ceva. Mulțumesc ^^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Molusca a răspuns:

Eu cred că ar trebui să folosești un unguent. Cere un unguent în farmacie

| 10Tenten10 explică (pentru Molusca):

Tot acolo, în interiorul nasului?

| 239 a răspuns:

Mai poti adauga un unguent din cand in cand, dar nu cred ca e nevoie
Important sa-l mentii curat si sa nu-l atingi prea mult.

| 10Tenten10 explică (pentru 239):

La unguent te referi sa îl pun tot în interiorul nasului, acolo?

| 239 a răspuns (pentru 10Tenten10):

Da, la zona care a fost străpunsă, dar eu zic ca apa oxigenata este de ajuns