| anonim_4396 a întrebat:

Hello.
Sunt operata de doua săptămâni de deviatie de sept și rinoplastie și acum doua zile am găsit un mic firicel de ața, și încă unul in nara stânga. Oare este vreo problema? Operația se face cu fire care se topesc? Tocmai marți ma duc din nou la control, și nu mi-am permis sa sun doctorul sa îl întreb. Precizez ca operați a fost făcută la o clinica privată din București. Este normal sa nu respir bine? câteodată simt ca si cum as fi înfundată si nu respir bine.Ma panichez și foarte repede... A mai trecut cineva prin asta după operație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pana ce nu curge puroi langa ata, nu are nimic. Cand ajungi la medic, adu-i aminte s-o scoata happy
Respiratie ti se va reveni dupa 2-3 luni, cand se vindeca complet. Pana atunci mai poti avea senzatii neobisnuite.
Toate acestea le poti discuta cu Mr. Doktor.