| MichaelParker03 a întrebat:

Hello TPU!
Cred că sunt în depresie.
De câteva zile plâng încontinuu, nu am chef de mai nimic, am insomnii, mă simt posomorât și nu mai am apetit. Nu știu cu cine ar trebui să vorbesc mai întâi și am nevoie de sfatul vostru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie vorbit cu un psiholog. La psihiatru in cel mai rau caz. Mersul in aer liber si lasat telefonul si computerul.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu un psiholog sau pishiatru.

| Mosotti a răspuns:

Pai nu e clar cu cine ar trebui sa vb mai intai? Cu un medic psihiatru, el e cel mai in masura sa zica ce e de facut, daca e de tratat, daca e de psiholog sau daca trece de la sine dupa un timp.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns:

Cu tot gerul, ar trebui sa iesi afara. La patinoar de exemplu, ai cucine vorbi vrute si nevrute si iti va trece. Sau in oricare alta parte. Lasa telefonul/pc-ul si iesi in parcuri, pe strazi, oriunde.

| Acidburn1 a răspuns:

Un psihiatru este primul loc unde ar trebui sa te opeste pentru a determina daca este depresie sau altceva. Depresia este ceva ce se intampla des/constant si de obicei nu esti trist si fara pofta de mancare.

| MoldovanNoris1999 a răspuns:

Cu proful de istorie boss