| PikySs a întrebat:

HellOoo >TPU!:"

am si eu nevoie d o parere, a cuiva care stie!

cand fumezi cum este mai bine sa tragi? direct in piept sau intai in gura si dupa aia in piept.big grin?

eu una, m`am obisnuit sa trag intai in gura si apoi in piept, si daca trag direct, ma ustura gatul...worried...este bine cum procedez? sau trebuie`sa ma obisnuiesc sa trag direct?batting eyelashes

as vrea si eu un sfat cum este mai bine sa >fac...:".[ fara gen:"lasa. te de fumat".big grin va rog ]

multumesc >anticipat!:*big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are prea multa importanta. Poate doar ca daca fumul sta mult in gura/gat, vei face mai intai cancer de laringe si nu vei mai apuca sa faci de plaman. Dar diferenta nu e mare: operatie, radioterapie, chimioterapie, metastaze, dureri ingrozitoare, moarte rapida.

| baal24 a răspuns:

Mai bine te lasi acum, inainte sa inveti. Emfizemul nu e sexi.

| gebeleizis a răspuns:

Vroiam sa iti spun.lasa-te de fumat lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine tragi pe nas, daca tot vrei sa fi mai cool.

| Iannys a răspuns:

Mai intai tragi in gura si dupa in plamani, pentru ca asa ai sansa sa faci mai repede cancer de laringe asa cum a zis si Brigaela.dar ar fi mult mai bine sa te lasi acum cand ink mai poti, pentru ca mai tarziu iti va fi mult mai greu.ti'o zic din propria experienta

| myhaytzu a răspuns:

Cel mai bine este sa le lasi ia uita-te aici ce se intampla cu apa din sticla dupa ce trece fumul prin ea http://www.youtube.com/watch?v=YSwOq1ZZj1c